LAWETA CENNIK – Ile kosztuje pomoc drogowa?

To pytanie nurtuje przede wszystkim tych kierowców, którzy nigdy nie musieli wzywać lawety lub autolawety. Nie da się jednak na nie tak łatwo odpowiedzieć, ponieważ cennik lawety zależy od bardzo wielu czynników i okoliczności. Jakich? I dlaczego w razie poważniejszej awarii czy zdarzenia warto wezwać pomoc, zamiast próbować innych działań?

Im większe miasto, tym większe koszty

Ta zasada sprawdza się w wielu dziedzinach życia, ponieważ większe miasto to większe zarobki, ale tym samym większe wydatki. Tak samo jest w pomocy drogowej. Rozbudowana infrastruktura miejska, duża liczba skrzyżowań, ekologiczne strefy bez samochodów z silnikami diesla, strefa z ograniczeniem ruchu, ulice jednokierunkowe, korki, poziom natężenia ruchu, remonty... To wszystko utrudnia szybki i sprawny przejazd nawet zwykłym samochodom, a tym bardziej autolawetom czy całym konstrukcjom lawet.

Tym samym, ma to wpływ na cenę transportu naszego samochodu. Ale duże miasto to również rosnąca konkurencja w branży pomocy drogowej, więc firmy ją świadczące walczą o klienta dobrymi cennikami. Pamiętajmy jednak, żeby kierować się nie tylko oszczędnościami, ale również profesjonalizmem i opiniami o danej firmie.

Rzecz jasna, część kierowców powie, że znacznie taniej będzie poprosić o pomoc w holowaniu kogoś znajomego. Pamiętajmy jednak, że taki transport wymaga wzmożonej uwagi i doświadczenia, więc mądrzej powierzyć go specjalistom, żeby nie napotkać na dodatkowe i nieprzewidziane sytuacje, a tym samym kolejne wydatki.

Indywidualne podeście - laweta cennik

To właśnie największa trudność w ustaleniu ceny danej usługi pomocy drogowej. Oprócz trudności z przejazdem, w grę wchodzi jeszcze gabaryt samochodu, który będzie holowany. Inną ceną zapłacimy za osobówkę, inną za dostawczaka, a jeszcze inną za ciężarówkę. Nie bez znaczenia jest też poziom uszkodzeń i miejsce, z którego pojazd należy odholować. Zdarza się bowiem, że samochód wyląduje w znacznej odległości od jezdni, a także blisko niebezpiecznych miejsc, takich jak rzeka, skarpa czy zalesiony obszar. Ponadto, na cenę ma również wpływ to, czym pojazd będzie holowany zwykłymi drogami, drogą ekspresową czy autostradą, ponieważ wszędzie obowiązują dodatkowe przepisy i ograniczenia.

Oczywiście, poza poważnymi awariami i unieruchomieniem samochodu, zdarzają się także mniej poważne. Nalanie złego paliwa, przebicie opony, usterka techniczna czy pusty bak to przykłady sytuacji, w których również warto skorzystać z usług pomocy drogowej.

Na koszty holowania ma także, a właściwie głównie, wpływ ilość kilometrów do przejechania, więc im dalej, tym drożej. Większość firm stosuje jednak swego rodzaju upust i przy bardzo dużych odległościach stawki za kilometr mogą być niższe od standardowych, żeby klient nie zrezygnował wyobrażając sobie ostateczną kwotę rachunku. Podczas wzywania pomocy warto więc zapytać o szacowane koszty, żeby wiedzieć, na jaki wydatek się nastawiać.

ZADZWOŃ! ZAPYTAJ O WYCENĘ  +48 608 748 225